Ďalší ročník výstavy

02.02.2011

Veľtrh v Poľsku 2010

18. novembra sa v poľskom Targu po dvoch rokoch opäť otvorila výstava Memento Venia. Nasledujúci deň o desiatej hodine bola výstava v hale Expo slávnostne otvorená pre verejnosť.
 
mem2Tieto výstavy majú svoju dlhoročnú tradíciu a každý rok sa jej ročník koná v inej krajine. Na tento rok sa na výstavu prihlásilo 88 vystavovateľov z deviatich krajín. Najpočetnejšie zastúpenie mala samozrejme Poľská republika a po nej Taliansko. Vystavovatelia zaberali široké spektrum spojené s touto špecializovanou činnosťou. Prezrieť ste si mohli od počítačových programov, cez rôzne techniky úprav, i produkty chladiarenského sektoru, rakvy, urny, vozidlá, reproduktorové ozvučenia, pohrebné výťahy aj kremačné pece. Okrem množstva doplnkových služieb bolo k zhliadnutiu i množstvo živých, umelých kvetín, vencov, všetkého čo k týmto smutným životným okamihom patrí.
 

Výstava samotná však nebola jediným cieľom organizátorov. V piatok o 15 hodine začala konferencia s pestrým programom. Po prezentácii FIAT-IFTA, sa účastníci zaoberali riešením právnych otázok svojich členov v rámci všeobecnej pomoci federácie. Konkrétne návrhy smerovali k pomoci samosprávam pri riešení právnických a technických problémov. V druhej časti konferencie rozobrali účastníci prax kremácie v Európe a vo svete, štatisticky zhodnotili stúpajúci trend tohto spôsobu pochovávania zosnulých. Večer zakončili slávnostným banketom.

Na výstave sa zúčastnili zástupcovia Slovenska a Českej republiky. Zľava: Ladislav Stríž, Emil Macura a Vladimír Ecker. Firmu Karsol z Maďarska, ktorá mala najväčšie zastúpenie v sekcii rakiev, prezentoval Balog Károly (druhá foto).

mem3mem4

Výstava bola otvorená až do soboty do 18-tej hodiny. Nasledujúci ročník Memento Venia 2011 sa bude konať u našich susedov v Českej republike. Medzinárodný veľtrh pohrebníctva sa bude konať 4-5.11.2011 na brnenskom veletržnom výstavisku.

 

19.12.2010
pavel ondera
© Slovenské pohrebníctvo

 
Späť na tému Výstavy
 
Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 20 fotografií

 

Podporte náš článok