Trenčianska výstava zaznamenala úspešnú reprízu.

10.11.2014

Slovak Funeral 2014 - úspešná výstava

Po druhý raz sa na výstavisku Expo Center v Trenčíne stretli vystavovatelia viacerých štátov, aby predviedli svoje novinky i osvedčené produkty. Výstavisko otvorilo na tri dni svoje brány verejnosti i odborníkom, aby sa mohli na vlastné oči presvedčiť o pokroku v produkcii tovaru súvisiaceho s pohrebnými službami. Výstavu sprevádzali i dve atraktívne súťaže. Prvá v aranžovaní kvetinovej výzdoby, druhá vo výkope hrobového miesta.
 
Takmer 30 vystavovateľov prilákalo na výstavu vyše tisícky návštevníkov. A tí sa skutočne mali načo pozerať. Tesne pred otvorením odštartoval podpredseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Vladimír Ecker súťaž družstiev štátov V4. Súťažilo sa o najrýchlejšie a najkvalitnejšie zvládnutie výkopu hrobového miesta. O tejto súťaži informujeme v aktuálnej reportáži.
 
vystava 2014 report velke_4123
Otvorenie výstavy, viac fotografií v galérii na konci článku
Otvorenie výstavy moderoval Ivan Tuli Vojtek (mimochodom krstný otec nášho magazínu Slovenské pohrebníctvo), spolu s predsedom SAPaKS Ladislavom Strížom. Po zhodnotení činnosti medzi posledným ročníkom výstavy (2012) a terajším, skonštatovali posun k európskym trendom, následne pozvali na pódium generálneho riaditeľa Expo Center Trenčín, Ing. Pavla Hozlára, ktorý slávnostne prestrihol červenú pásku a výstava mohla začať. Prvým krokom bolo udelenie ocenení za najkrajšiu expozíciu spomedzi vystavovateľov.
 
vystava 2014 report velke_4007
Súťaž v aranžovaní, viac fotografií v galérii na konci článku
V tom čase prebiehala i súťaž v aranžovaní, ktorej sa zúčastnili dve stredné školy so svojimi žiakmi. SOŠ Želovce si po vyhodnotení odnieslo jednu zlatú medailu, získala ju žiačka Dominika Tóthová, 2.ročník uč. odbor záhradník za 1. miesto vo vypichovanej väzbe – ikebana, ostatné ocenenia pripadli po hodnotení nezávislej poroty SOŠ Malinovo. Jaroslava Lenčéšová 2. miesto - prízdoba urny, Norbert Nozdrovický 1 zlatá a 2 strieborné, Filip Krajčovič 1. miesto za prízdobu urny. Ich nádherné práce ostali zdobiť výstavný stánok (kde súťažili) až do konca výstavy a tak si ich návštevníci mali možnosť v kľude detailne prezrieť.
 
Na výstave bol prakticky kompletný sortiment, ktorý je potrebný pre činnosť podnikateľov v pohrebníctve. V menšej miere tu boli zastúpení odborníci - kamenári. Ich výstava prebieha samostatne každý rok v marci. Ako povedal generálny riaditeľ Expo Center Ing. Pavol Hozlár vo svojom príhovore na slávnostnej večeri: „Produkty kamenárov, truhlárov, zdravotníkov, záhradníkov a mnoha ďalších s pohrebníctvom súvisia do takej miery, že sa budeme snažiť spojiť obidve výstavy Kamenár a Slovak Funeral, čo povedie ku komplexnejšej ponuke pre podnikateľov a širokú verejnosť.“ Samozrejme, i my si myslíme, že toto je správna cesta, veď na výstavách po celej Európe to takto funguje už celé desaťročia.
 
vystava 2014 report velke_4212
Vystavovatelia ponúkali široký sortiment,
viac fotografií v galérii na konci článku
„Výstavu hodnotíme z nášho pohľadu ako mimoriadne úspešnú,“ povedal i predseda SAPaKS Ladislav Stríž pre médiá a prítomných. „Nielen svojim prínosom pre oblasť pohrebníctva, ale aj kvôli účasti zahraničných vystavovateľov, ktorých je na tomto ročníku viac ako na predchádzajúcom,“ upresnil v príhovore.

Na záver môžeme len dodať, že na ten ďalší ročník sa už dnes tešíme spolu s vami, ktorí ste si nenechali ujsť Slovak Funeral 2014 a tí, ktorý termín výstavy premeškali majú možnosť to napraviť pri budúcej výstave. Sledujte tento magazín i stránku www.slovak-funeral.sk kde budeme o prípravách a termíne informovať v predstihu.

Text a fotografie pavel ondera © Slovenské pohrebníctvo

 
Späť na tému Výstavy
 

Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 42 fotografií
 

 
Podporte náš článok