Pre satanistov je Halloween jedným z najväčších sviatkov

23.10.2020

Satanistické zločiny

Aj pri halloweenskych oslavách sa vyznavači Satana často dopúšťajú násilností.
Pre satanistov je Halloween jedným z najväčších sviatkov

Nočný stalker


Richard Ramirez (1960 – 2013) si od médií vyslúžil prezývku Nočný stalker vďaka tomu, že svoje obete prenasledoval a útočil výlučne v noci. Bol presvedčený satanista, užíval drogy a svoje činy nikdy neoľutoval. Považoval sa za Satanovho sluhu, ktorý bol vyslaný na Zem, aby v mene svojho pána páchal zlo. Ramirez bol odsúdený za 13 vrážd, 5 pokusov o vraždu, 11 znásilnení a 14 vlámaní k trestu smrti. Ešte pred vykonaním rozsudku však podľahol následkom leukémie.

Milovník LSD, Ricki Kasso

Satanistické myšlienky hlboko zapôsobili aj na Rickiho Kassa (1967 – 1984). Kasso, ktorý si ako milovník LSD vyslúžil prezývku „kyselinový kráľ“, veril, že po tom, čo dobodal nožom svojho sedemnásťročného kamaráta, sa pred ním zjavil samotný Satan v podobe vrany. Jej zakrákanie si vraj vysvetlil ako schválenie vraždy. Kasso sa v obave z vysokého trestu za brutálny čin a možno i pod vplyvom výčitiek svedomia napokon obesil vo vyšetrovacej cele iba dva dni po zadržaní.

Čitateľ

Myšlienky satanizmu taktiež priviedli k vražde Seana Sellersa (1969 – 1999). Tento Američan si podľa vlastných slov prečítal Satanskú bibliu „stovky krát“. Vrahom sa stal už ako šestnásťročný tínedžer, keď zabil predavača, ktorý mu odmietol predať pivo. Zhruba o pol roka neskôr zastrelil v spánku aj svoju matku a nevlastného otca. Za trojnásobnú vraždu bol odsúdený k poprave smrtiacou injekciou. Počas pobytu v „cele smrti“ konvertoval na kresťanstvo a tvrdil, že bol posadnutý diablom, a za svoje činy preto nenesie zodpovednosť.

Vražda spáchaná talianskymi satanistkami

Obeťou besnenia troch mladých satanistiek sa v roku 2000 stala šesťdesiatročná talianska mníška Maria Laura Mainetti. Tú dobodali na smrť tri tínedžerky potom, čo ju pod zámienkou naliehavej prosby o pomoc jedna z nich vylákala do parku. Mŕtve telo rádovej sestry následne ponúkli Satanovi. Dievčatá pôvodne nechceli zabiť mníšku, ale miestneho kňaza. No keďže bol farár oveľa robustnejšej postavy, nakoniec sa rozhodli pre Mainetti. Vrahyne vypátrala polícia už po 22. dňoch. Hlavná organizátorka zločinu, Ambra Gianasso (*1983), bola odsúdená k necelým 13. rokom väzenia a jej spolupáchateľky dostali po osem a pol roka.

Vyčíňanie slovenských vyznavačov Satana

kaplnka
Kaplnka
Brutálna satanistická vražda otriasla aj slovenskou verejnosťou. V októbri 2005 došlo k hroznému činu vo východoslovenskej obci Bežovce pri Slovensko-ukrajinských hraniciach. Traja mladí satanisti tu na smrť umučili devätnásťročnú Moniku, ktorá nesúhlasila s ich náboženskou orientáciou. Svoju obeť najprv škrtili a kopali a následne sa ju pokúsili zaživa pochovať v hrobe na miestnom cintoríne. Náhrobok sa im však nepodarilo celkom otvoriť, a tak dievča privliekli k jarku a držali jej hlavu pod vodou až dovtedy, kým nevydýchla naposledy. Potom na jej mŕtvom tele ešte vykonali satanistický rituál. Keď sa polícii podarilo páchateľov zadržať, tvrdili, že ich na vraždu naviedol Satanov hlas. Vzhľadom na uvedenú výpoveď vzniklo podozrenie, že ide o duševne choré osoby. Kriminálnici sa museli podrobiť pozorovaniu na psychiatrickom oddelení Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, avšak odborníci ani jednému z nich nediagnostikovali psychickú chorobu. Vysvitlo ale, že všetci traja v deň vraždy fetovali toluén. Najstarší z obvinených, sedemnásťročný Jaroslav, bol odsúdený na 9 rokov odňatia slobody. Jeho dvanásťročná sestra, bola vzhľadom na svoj nízky vek spod obžaloby oslobodená a posledný z trojice, pätnásťročný Marián, dostal 8 rokov.

Kriminalita ruských satanistov

Brutálny spôsob vraždy si pre svoje obete vybrala tiež osemčlenná skupina ruských satanistov z mesta Jaroslavľ, vedená bývalým miništrantom Nikolajom Ogolobjakom (*1987). V lete 2008 pripravili o život štyroch tínedžerov vo veku 15 až 16 rokov. Niektoré časti ich tiel, ako napríklad jazyky a srdcia, si navyše upiekli a zjedli. S páchaním trestných činov ale začala skupina už v roku 2006, keď vznikla. Okrem poškodzovania hrobov raz dokonca vykopali čerstvú mŕtvolu ženy, s ktorou mali pohlavný styk a následne zjedli jej obličky a srdce. Rituálne zabíjali aj mačky, psov a potkanov, za čo ich v máji 2008, necelé dva mesiace pred spáchaním vrážd, zadržali, no vzápätí prepustili. Vrahovia, až na schizofrenika Antona Makovkinova (*1989), boli odsúdení na tresty odňatia slobody v rozmedzí 2 až 20 rokov. Makovkinov, ktorému bola nariadená psychiatrická liečba, si skutočnosť, že neskončil vo väzení vysvetľuje ako očakávanú pomoc od svojho temného pána. Už krátko po zatknutí totiž údajne povedal: „Satan mi pomôže, lebo som mu priniesol veľa obetí.“

Mansonova „Rodina“

Azda najznámejším uctievačom Satana, vodcom vražednej sekty „Rodina“ a zároveň psychopatom, ktorý sám seba považoval za diabla, bol Charles Manson (1934 – 2017). Členovia „Rodiny“ sa preslávili ako vrahovia herečky Sharon Tateovej, manželky populárneho režiséra Romana Polańského. Vražda mladej, iba dvadsaťšesťročnej ženy vo vysokom štádiu tehotenstva však zďaleka nebola jediným zločinom, ktorý majú títo šialenci na svedomí. Len počas leta 1969, keď došlo k vražde Tateovej a jej nenarodeného dieťaťa, zavraždili na príkaz svojho vodcu najmenej osem ďalších osôb. A zrejme práve preto si Manson získal takú popularitu u satanistov, od ktorých mu prišli do väzenia tisíce listov. Prívrženci Satanovej cirkvi pôsobili aj v radoch „Rodiny“. Satanistkou bola pred príchodom k Mansonovi napríklad Susan Atkinsonová (1948 - 2009), ktorá bola odsúdená za spoluúčasť na vraždách ôsmich ľudí a nenarodeného dieťaťa Sharon Tateovej k doživotnému trestu. Atkinsonová je známa tiež ako autorka biografickej knihy Dieťa Satana, dieťa Boha, kde okrem iného popisuje vzťah k zakladateľovi Satanovej cirkvi, Antonovi Szandorovi LaVeyovi (1930 - 1997), s ktorým spolupracovala pri tvorbe tanečnej choreografie čarodejníckeho sabatu. Iný člen Mansonovho spoločenstva, Charles " Tex" Watson (*1945), zasa podľa výpovedí svojich kumpánov označil sám seba za „diabla“ predtým, než zabil herca Wojciecha Frykowského. Ten bol blízkym priateľom Tateovej a o život prišiel spolu s ďalšími tromi ľuďmi v auguste 1969 počas návštevy v dome Romana Polańského. Pozrite si fotogalériu pod článkom.

Pripravil Mgr Pavol Ičo, © Slovenské pohrebníctvo
publikované v elektronickej forme 10/2020

Späť na tému Súčasnosť
 
 
Podporte náš článok
Fotogaléria k článku