Historické cintoríny

04.02.2013

Zájazd po Európe

Začiatkom roka sme položili jednoduchú anketovú otázku. Zaujal by vás zájazd po historických cintorínoch Európy a zúčastnili by ste na ňom? Mnoho ľudí si iste povedalo: „Čože už môže byť na starom cintoríne také zaujímavé?“ Nuž, pre tých, ktorí poznajú len cintoríny Slovenska, ktoré sú doslova prepchané hrobmi, takže ak chcete medzi nimi prejsť, riskujete prinajmenšom vyvrtnutý členok, tak pre tých je predstava takto stráviť zájazd pochopiteľne neprijateľná. Cintoríny Európy, zvlášť tie stáročné sú však miestom histórie národov a kultúr. Len sa pozrime na Stonehenge, jednu z najznámejších stavieb. Ako dokazujú objavy, ide v podstate o miesto smrti a pohrebisko. Vedci objavili, že na tomto mieste bolo spopolnených vyše dvesto osôb približne 3000 rokov pred Kristom.
 
Denne ho navštevujú desiatky turistov, podobne ako najväčší cintorín sveta  v Hamburgu, cintorín Pére Lachaise v Paríži či Cimitero Monumentale v Miláne. Pozrime sa teraz ako ste sa vyjadrili.

01_13_Zajazd
 
 
Kladnými odpoveďami, ktoré boli v prevahe sme boli milo prekvapení. A tak je možné, že už budúci rok Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb zájazd, ktorý aj keď ojedinelý, bude iste úspešný.
Podporte náš článok