Funéraire Paris 2019

23.11.2019

Výstava v Paríži

Zástupcovia Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb, ktorá je členom európskej federácie pohrebných služieb EFFS a tiež celosvetovej organizácie združujúce zástupcov pohrebných služieb FIAT - IFTA pravidelne navštevujú výstavy z tejto oblasti. Po iných svetových metropoliach sa konala výstava už tradične v Paríži a na nej sme tiež už tradične nesmeli chýbať.

Svoje plochy tu mali nielen výrobcovia a predajcovia potrieb pre pohrebné služby, no svoje služby či prácu ponúkali aj leteckí prepravcovia, ďalej thanatopraktikovia, psychológovia. Nové trendy v pohrebníctve tu tiež prezentovali spoločnosti, ktoré sa rozhodli pre uloženie popola zosnulých v samorozložiteľných urnách do vody, ktoré navracajú ostatky zosnulých do divej prírody, kde jediným orientačným spôsobom ako nájsť miesto posledného odpočinku po rokoch, sú len súradnice GPS.

Na ekológiu vsadili výrobcovia truhiel z tvrdeného papiera, ktorý sa dá opatriť takmer akoukoľvek potlačou na základe požiadaviek pozostalých, truhiel, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, či sa to týka rozložiteľnosti v zemi, alebo kremácie. Novinkou boly rakvy, kde sa zosnulý ukladal v polohe naboku a tým sa jej rozmery značne zmenili. Či sa tieto nové trendy uchytia ukáže čas.

V rámci výstavy prebehlo aj valné zhromaždenie European Federation of Funeral Services, kde bol predseda Slovenskej asociácie SAPaKS, Ladislav Stríž zvolený do predstavenstva EFFS.

Viac v priloženej fotogalérii
Podporte náš článok
Fotogaléria k článku