Medzinárodná akcia

07.11.2015

Uctíme si padlých vojakov Prvej svetovej vojny

Na základe spoločnej iniciatívy asociácií štátov V4 prebehne pietny akt v súvislosti s pripomenutím si spomienky na ukončenie Prvej svetovej vojny. Účastníci zapália sviečky pri pamätníku vojaka na Trojičnom námestí v Bratislave – Podunajských Biskupiciach dňa 11. 11. o 11 - tej hodine a 11 - tej minúte. V tom istom čase sa budú podobné spomienkové akcie konať vo všetkých štátoch V4.

Za slovenskú stranu sa spomienky zúčastní starostka miestnej časti Podunajské Biskupice a poslankyňa VÚC za bratislavský kraj PhDr. Alžbeta Ožvaldová, za cirkev ThLic. Jozef Vadkerti, poslankyňa mesta Bratislava Izabella Jégh, Ladislav Stríž predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb, Vladimír Ecker podpredseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb, ďalej zástupcovia miestneho hasičského zboru, pozvaní hostia a verejnosť. Spomienka na Trojičnom námestí začína 11. novembra o 11. hodine.

Podľa organizátorov tejto akcie je možné zapojiť sa do nej kdekoľvek na Slovensku a to zapálením sviečky 11. 11. o 11 - tej hodine a 11 - tej minúte. Môžete tak urobiť na pracovisku, na verejnosti i v súkromí. Jedným z cieľov je nezabudnúť na hrôzy, ktoré so sebou vojnové konflikty prinášajú a tak už v zárodku zastaviť každú takúto hrozbu aj v súčasnosti.
 
Zdieľať

Stiahnite si informácie organizátora vo formáte PDF

pietna A5
Podporte náš článok