28.10.2013

Pomník na cintoríne postriekal farbou, hrozí mu väzenie

Možno ide o vandalizmus, možno o osobnú pomstu a možno je to prípad chorého jedinca. V každom prípade sa páchateľ dopustil trestného činu hanobenia miesta posledného odpočinku. Podobné prípady sa objavujú počas celého roka, no v tomto období sú na ne ľudia zvlášť citliví. Občania by si mali vždy všímať svoje okolie tak na cintorínoch, ako aj v bežnom prostredí, v ktorom sa denne pohybujú a podozrivé osoby oznámiť zodpovedným osobám. Asi len takýmto prístupom by sa dali eliminovať prípady ako je ten, o ktorom dnes informuje agentúra SITA.


kozia-brana_1092
Ani historické cintoríny sa nevyhnú nájazdom "menej rozumovo nadaných". Cintorín Pri Kozej bráne v Bratislave. Foto pavel ondera 14.6.2013
MICHALOVCE 28.októbra (SITA) - Na cintoríne v Trnave pri Laborci v okrese Michalovce neznámy páchateľ postriekal červenou farbou obrubu okolo pomníka. Ako agentúru SITA informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó, farbou nastriekal výkričníky, otázniky, krúžky a krížiky. Polícia prípad vyšetruje ako prečin hanobenia miesta posledného odpočinku. Páchateľ spôsobil škodu 300 eur, v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj SITA © Slovenské pohrebníctvo

Späť na prehľad správ

 

Podporte náš článok