Pietny akt na Slavíne

04.04.2016

Oslobodenie Bratislavy 71. výročie

Každoročne sa na bratislavskom Slavíne vystriedajú početné delegácie, zástupcovia veľvyslanectiev na Slovensku, prezident SR, premiér, ministri, členovia vlády, poslanci NR SR, predstavitelia štátnych inštitúcií, miestnych samospráv, rôznych klubov a spolkov. Príde i veľa obyčajných ľudí, pamätníkov i príbuzných padlých a tak nečudo, že sa v týchto dňoch na Slavíne nesú éterom rôzne jazyky i nárečia. 4. apríla sme si pripomenuli 71. výročie oslobodenie Bratislavy.
 
Tohtoročná spomienková slávnosť sa niesla v oveľa komornejšom duchu, chýbala vojenská hudba i početnejšie delegácie. Napriek tomu išlo o dôstojnú spomienku, ktorej sa zúčastnili členovia vlády na čele s premiérom Robertom Ficom a zástupcovia Veľvyslanectva Ruskej Federácie v SR, na čele s radcom vyslanca, Andrejom Šabanovom.
 
Predseda vlády vo svojom vyhlásení zdôraznil fakt, že každoročná účasť na tejto pietnej spomienke nie je formálnou záležitosťou, ale skutočným prejavom úcty voči našim osloboditeľom, bez ktorých by budúcnosť našich otcov, nás i našich detí nebola možná. Na záver poukázal na skutočnosť, že bude naďalej prejavovať veľký záujem o udržiavanie tohto sviatku aj o podporu udržiavania všetkých pamätníkov u nás.

Spolu s fotografiami pripravil Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo
Späť na prehľad správ


Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 21 fotografií
Podporte náš článok