Otvorenie Domu smútku

25.09.2020

Nový Dom smútku má Komárno

V utorok 22.9. 2020 prebehlo slávnostné otvorenie Domu smútku v meste Komárno. JUDr. Alexander Földes, majiteľ spoločnosti Brigetio privítal v novom dome zástupcov mesta Komárno a všetkých významných hostí z blízkeho i ďalekého okolia. Položili sme mu pár otázok.

Kedy vznikla PS Brigetio, bolo to priamo v Komárne? Koľko PS pôsobí v regióne?
Pohrebníctvo Brigetio Komárno, spol. s r. o. začalo fungovať 01. 11. 2000 v Komárne, v týchto dnes už vynovených priestoroch,  tu má aj sídlo(Mederčská 30) a pôsobí v okrese Komárno.

Firma je taktiež správcom miestnych cintorínov, prípadne aj v iných obciach?
Ďalšia moja firma, a to Cintoríny Komárno, spol. s r. o. je správcom rímskokatolíckeho cintorína v Komárne. Iný cintorín nespravuje.

Dom smútku bol postavený tak povediac nanovo, alebo išlo o rekonštrukciu nejakého bývalého objektu, ak áno, akého? Kto bol dizajnérom, architektom vnútorného zariadenia?
Dom smútku vznikol rekonštrukciou doterajších objektov firmy, ktoré predtým slúžili ako sklad. Dizajnérom a architektom bol v jednej osobe p. Gábor Marcsa.

Plánovali ste aj možnosť, že by ste poskytovali v DS aj nadštandardné služby ako je občerstvenie, prípadne kary? Aké sú vaše plány do budúcna? Rozmýšľate napríklad nad vybudovaním krematória, rozširovaním cintorínov, priestorov pre ekologické pochovávanie?

Jednoznačne máme do budúcnosti (hlavne po korone) plán aj na poskytovanie nadštandardných služieb, ako sú kary, a to prostredníctvom cateringových firiem, technicky sme na to vybavení.

Na nami spravovanom cintoríne je dostatok miesta na pochovávanie do zeme, napriek tomu do budúcna plánujeme preferovať hlavne ekologické pochovávanie.

Ďakujeme za rozhovor.

Pripravil Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo
publikované na portáli SP net 09. 2020

Späť na prehľad správ

Kliknutím na obrázok nižšie otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalšie fotografie
Podporte náš článok