Súčasná situácia

18.11.2022

Nekalé praktiky pohrebných služieb

S hosťami rádia Impuls Ladislavom Strížom a Vladimírom Eckerom sa rozpráva Patrik Jáger.
 
Ako už názov napovedá s pohrebnými službami na Slovensku to neraz nie je "s kostolným poriadkom." Médiá sa venujú tejto oblasti vždy až vtedy, keď je sťažnosť pozostalých naliehavá a prípad stojí za zverejnenie, má teda dostatočnú škandalóznu podstatu, ktorá zvýši sledovanosť. Je pravdou, že v dnešnej dobe, kedy zúri vojna a ekonomika je na rozbúrených vlnách, ceny stúpajú a nikto nevie nič do budúcna garantovať, ostáva oblasť pohrebníctva na okraji záujmu.

Je to však téma, ktorá zasiahne isto iste každú rodinu a ako hlavný aktér si ňou prejde každý z nás. SAPaKS sa dlhodobo snaží, aby tie najťažšie chvíľe v našich životoch mali skutočnú dôstojnosť a pietu, aby všetci, ktorí sa o odchod z tohoto sveta starajú v rámci svojej profesie dokázali okrem dodržiavania pravidiel prejaviť aj empatiu a ústretovosť k hlboko smútiacim. Okrem hlavnej témy avizovanej v úvode sa hostia vyjadria aj k problematike udelovania odborných spôsobilostí, ku kompetenciám zodpovedných všade tam kde sú pohrebiská, k prevozom zosnulých a samozrejme k podmienkam, ktoré definuje Zákon č. 131/2010 Z.z. o pohrebníctve.
 
 
V prípade zhoršenej kvality zvuku použite prosím
iný prehliadač, napr. Chrome
 
pohrebne sluzby
Ladislav Stríž, predseda SAPaKS; Vladimír Ecker, podpredseda SAPaKS


 
Rádio Impuls je internetové rádio. Našim cieľom je poslucháčom okrem hudby, prinášať každý deň zaujímavé, aktuálne a overené informácie či diskusie. Naše internetové rádio sa za pár týždňov stalo počúvaným projektom práve vďaka aktuálnym diskusiám, najmä vo večerných hodinách.

Program rádia Impuls

 
Podporte náš článok