Brífing predsedu vlády Eduarda Hegera

03.10.2022

Návšteva vojenského cintorína v obci Ladomirová

Bratislava - Ladomirová 1.10.2022 Predseda vlády Eduard Heger „Navštívil som obec Ladomirová, ktorá sa stala terčom propagandy."


Už vyše týždňa rezonuje v médiách i na politickej scéne "kauza" neodborného zásahu na vojenskom cintoríne pri obci Ladomirová. Premiér sa osobne vybral na miesto, aby zistil fakty a pri tej príležitosti sa porozprával aj so starostom obce.

Vyhrážali sa mu smrťou, osočovali ho a písali mu nenávistné e-maily. Tomuto všetkému v uplynulých dňoch čelil starosta obce Ladomirová vo svidníckom okrese.

Dôvod?
Z miestneho vojenského cintorína odstránil rozpadnuté betónové obrubníky, čím podľa ruského veľvyslanca zničil pietne miesto odpočinku ruských vojakov. Tento hoax následne začali šíriť dezinformačné stránky. Tento prípad je vzorovou ukážkou, koľko hystérie a zla dokáže narobiť propaganda.

Aké sú teda fakty o cintoríne?
Nejde o ruský vojenský cintorín. Sú tam pochovaní aj vojaci rakúsko-uhorskej armády z 1. svetovej vojny. Cintorín nebol zničený. Presvedčil som sa o tom na vlastné oči. Starosta odstránil rozpadnuté obrubníky, ktoré bránili údržbe, boli nesprávne osadené a nezodpovedali historickému vzhľadu cintorína. Vláda bude pokračovať v boji proti dezinformáciám, ale je to beh na dlhú trať.
holokaust 2022 2
Brífing predsedu vlády Eduarda Hegera a starostu obce Ladomirová


Už sme prijali mediálne zákony regulujúce digitálne média, na rezortoch budujeme tímy, ktorých úlohou je strategická komunikácia a odhaľovanie dezinformácií. Zmeniť musíme aj systém vzdelávania, aby sa deti už od školy učili kriticky myslieť a rozumieť médiám. Na konci musíme tento boj vyhrať.
 
Pozrite si fotogalériu pod článkom
 
Zdroj: Tlačový a informačný odbor Úradu vlády Slovenskej republiky.
Pripravil Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo
publikované na portáli SP net 10. 2022
Podporte náš článok