Stretnutie dôchodcov v Bratislave

20.10.2015

Mesiac úcty k starším vyvrcholil oceneniami

Seniori z celého Slovenska sa včera zišli na pozvanie MPSVR SR v Radošínskom naivnom divadle v Bratislave pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Akciu pripravilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky v spolupráci s Jednotou dôchodcov na Slovensku pri príležitosti Medzinárodného dňa starších ľudí, ktorý pripadá každoročne na 1. október.

Stretnutia sa zúčastnili predseda vlády SR Róbert Fico, minister Ján Richter, poslanec NR SR Jozef Mikloško, predseda Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Lipiansky a ďalší hostia. So svojim príhovorom vystúpil ako prvý Ján Richter. Poďakoval prítomným za dobrú spoluprácu medzi ministerstvom a Jednotou dôchodcov, združením kresťanských seniorov Slovenska a ostatných organizácií. Ocenil konštruktívny dialóg pri príprave viacerých legislatívnych zmien, ktoré vláda v uplynulom období schválila. Taktiež načrtol smer, ktorým sa chce uberať – spravodlivo nastaviť pravidlá v dôchodkovej politike, aby tí, čo počas svojho aktívneho veku pracovali, mali vyššie príjmy ako tí, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nepracovali.

So svojim príhovorom vystúpil aj predseda vlády SR Robert Fico. "Dámy ručičky bozkávam a vám páni ruku podávam" začal na úvod žoviálne. Ďalej skonštatoval, že na určitej generačnej skupine dnes starších ľudí boli v rámci transformácie po roku 1989 spáchané isté krivdy, ktoré je treba napraviť. Je to úlohou dnešných politikov i tých, čo prídu v nasledujúcom období. Taktiež ocenil spoluprácu, ktorá bola dôležitá pri prijímaní legislatívnych zmien. Vyzval seniorov, aby ani v budúcnosti neboli ticho, ale aby sa hlasno ozývali, keď budú mať pocit, že niečo nie je správne.

Jednota dôchodcov Slovenska si tento rok pripomína 25. výročie vzniku. Pri tejto príležitosti jej odovzdal minister práce Ján Richter ocenenie – pamätnú medailu. Vybraným jedenástim seniorom, ktorí aktívne pôsobia vo svojich regiónoch odovzdal minister ďakovné listy a kvety. Slávnostný program vyvrcholil divadelným predstavením RND – Jááánošííík po tristo rokoch.

Text a fotografie Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo


Späť na prehľad správ

Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 9 fotografií

 

Podporte náš článok
Fotogaléria k článku