Slovom a obrazom

16.11.2016

Máme za sebou tretiu úspešnú výstavu Slovak Funeral

Z výstavy Slovak Funeral sa už stala tradícia. Na trenčianskom výstavisku EXPO CENTER sa v dňoch 10. – 12. novembra 2016 uskutočnila už v poradí tretia medzinárodná kontraktačno-predajná výstava Slovak Funeral 2016, ktorú už tradične organizovala Slovenská asociácia pohrebných a kremačných služieb v spolupráci s EXPO CENTER Trenčín.

Zorganizovaniu výstavy predchádzalo dlhé obdobie plné príprav, plánovania, projektovania, návrhov, rozhovorov, zmlúv a dohôd. Predstavitelia Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb absolvovali množstvo stretnutí, mailov, kontaktov a služobných ciest, ktoré boli náročné na čas. „Chcem sa čo najsrdečnejšie poďakovať všetkým, ktorí prišli a nebáli sa ukázať svoje výrobky. Hlavným cieľom výstavy bolo ukázať najnovšie trendy v našom odbore. Podobné podujatia sú bežné v Paríži, v Bologni, vo Varšave či v rakúskom Riede,“ povedal počas otvorenia výstavy predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž, ktorý sa v tomto ročníku zároveň zhostil aj moderovania otváracieho ceremoniálu, keďže pre pracovnú vyťaženosť sa na tomto podujatí po prvýkrát nemohol zúčastniť obľúbený slovenský herec Ivan Vojtek, ktorý otváral prvé dva ročníky.

Funeral 2016_8844
Generálny riaditeľ EXPO CENTER Trenčín
Ing. Pavol Hozlár, viac fotografií v galérii
na konci článku
Vysoký záujem médií
Svoje produkty a služby prišlo do Trenčína ukázať vyše 20 vystavovateľov zo Slovenska, Českej a Maďarskej republiky či Poľska. Návštevníci sa mohli, okrem iného, zoznámiť s technológiou výroby rakiev a príslušenstva, širokým sortimentom produktov na súčasnom tuzemskom aj zahraničnom trhu, prezrieť si chladiace, prepravné a manipulačné zariadenia, či hygienickú technológiu. Podľa generálneho riaditeľa EXPO CENTER Trenčín Ing. Pavla Hozlára je Slovak Funeral jedinečná medzinárodná výstava svojho druhu na Slovensku. „Výstava Slovak Funeral sa koná každé dva roky, pričom  má zaujímavý sprievodný program, o ktorý je vysoký záujem nielen zo strany odbornej verejnosti ale aj médií. Táto výstava je určená jednak pre profesionálov, ktorí môžu vidieť aktuálne trendy v tejto oblasti, môžu tu nadviazať obchodné kontakty, ale samozrejme aj pre širokú laickú verejnosť, ktorá si tu môže pozrieť aktuálnu ponuku produktov a služieb. Zmyslom tohto podujatia je taktiež poukázať na fakt, že činnosť pohrebných a kremačných služieb, ktorá sa v mysliach ľudí väčšinou spája so smutnými stránkami života, keď sa lúčia so svojimi blízkymi, je dôležitou súčasťou dôstojnej rozlúčky so svojimi rodinnými príslušníkmi, priateľmi či známymi,“ uviedol generálny riaditeľ EXPO CENTER Trenčín Ing. Pavol Hozlár, ktorý opätovne zdôraznil, že sprievodné aktivity v rámci tejto výstavy sa stretli s oveľa väčšou pozornosťou médií, ako keď robia marketingové kampane pri veľkých veľtrhoch, kde sú prezentované novinky z oblasti elektrotechniky a podobne.

Funeral 2016_8859
Ocenenie preberá Peter Pastorok zo spoločnosti KARSOL, viac fotografií v galérii na konci článku
Ocenili najlepšie expozície
V prvý deň sa uskutočnila tradičná súťaž vo výkope hrobov, o ktorú bol vysoký záujem nielen medzi účastníkmi výstavy, ale aj medzi novinármi. Prebehla taktiež súťaž o najlepšiu expozíciu, v rámci ktorej odborná porota posudzovala celkovú prezentáciu predajných stánkov či ponúkaný sortiment. Odborná porota sa zhodla na tom, že najlepšiu expozíciu na tomto ročníku mala firma KUBIK zo Sučian. Cenu si prevzal majiteľ pán Kamil Kubík. Druhú cenu získal konateľ spoločnosti AUTO M+V s. r. o. z Veľkého Meziříčí pán Vojtěch Večera a tretiu cenu si odniesol Peter Pastorok zo spoločnosti KARSOL.

Funeral 2016_8981
Súťaž Stredných škôl v aranžovaní, viac fotografií v galérii na konci článku
Odborné prednášky
Podujatie pokračovalo druhým dňom, keď sa uskutočnila súťaž Stredných škôl v aranžovaní v súvislosti  s výzdobou smútočných artefaktov. Pre odbornú ale aj širokú verejnosť boli pripravené odborné prednášky. O aktuálnych témach v oblasti pohrebníctva riešené Úradom verejného zdravotníctva SR prednášali Ing. Magdaléna Ambróšová, MPH a Mgr. Michal Jajcaj. Predseda Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb Ladislav Stríž prítomným odpovedal na otázku, kam kráča slovenské zdravotníctvo. Viceprezident Asociácie pohrebníctva v Maďarsku Karoly Balog sa vo svojej prednáške zameral na porovnanie služieb v pohrebníctve v rámci krajín Vyšehrádskej štvorky.

Aj v tomto ročníku nechýbali mladé upírky so svojím šéfom z rodu dracula, ktorí boli milým prekvapením pre všetkých návštevníkov, vystavovateľov, ale samozrejme aj prítomných novinárov.

Pripravil Marcel Lincényi foto Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo

Späť na tému Výstavy
 

Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 103 fotografií
Podporte náš článok