Objavte krásu kameňa na výstave Kamenár - PR článok

14.02.2014

Kamenár 2014

V dňoch 6. - 8. 03. 2014 organizuje výstavisko EXPO CENTER a.s., Trenčín v poradí už 12. ročník výstavy kameňopriemyslu a geológie KAMENÁR. Po minuloročnom úspešnom ročníku pripravujeme aj tentokrát prehliadku toho najlepšieho z kamenárskeho remesla. Širokú ponuku výrobkov z kameňa, sakrálnych pamiatkových ozdôb, strojov a zariadení na opracovanie kameňa, doplnia služby z oblasti spracovania prírodného kameňa. Cieľom výstavy je umožniť stretnutie tuzemských a zahraničných kamenárov a dodávateľov výrobkov z kameňa na jednom mieste.
 
Odbornosť výstave dodáva záštita, ktorú každoročne preberá Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky. Prezentáciu vystavovateľov doplní odborný sprievodný program. Návštevníci si tak môžu umocniť nadobudnuté skúsenosti a z odborných sprievodných podujatí zároveň získať nové poznatky z kamenárskeho odboru. Na základe veľkého záujmu o minerály, pripravujeme súbežne s výstavou 2. ročník Burzy minerálov, fosílií a drahých kameňov.
 
Na výstave sa zúčastnia zástupcovia odboru umeleckoremeselného a ušlachtilého spracovania kameňa Českej republiky: Střední průmyslová škola kamenická a sochařská, Hořice, Akademie Světlá nad Sázavou, Svaz kameníků a kamenosochařů ČR, Zkušebna kamene Hořice.

Návštevníci sa môžu tešiť na prezentáciu škôl, ktoré majú pripravený zaujímavý sprievodný program: sekanie skulptúry „naživo“, ľubovoľná technológia modelovania sochárskeho diela, modelovanie v hline, počítačové modelovanie v 3 D „naživo“,  skenovanie v 3 D „naživo“, videoprezentácia High technology (3 D skeny, free form modelling 3D, robotické obrábanie sochárskeho diela 3D).
 
Viac informácií o výstave a programe nájdete na www.expocenter.sk alebo na Facebooku.

Expo Center Trenčín © Slovenské pohrebníctvo

 
Späť na tému Výstavy
 

Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 10 fotografií

 

Podporte náš článok
Fotogaléria k článku