Prezentácia magazínu

05.11.2011

Dušičky 2011

Tak ako sme avizovali v predchádzajúcom čísle, rozhodli sme sa predstaviť magazín širšej verejnosti a to práve v čase, kedy cintoríny hojne navštevuje. Dušičkový čas bol k tomu priam predurčený.

Toto leto sa s nami lúči len veľmi neochotne. Svedčia o tom teplé jesenné dni, ktoré akoby v nás chceli utvrdiť predstavu, že Vianoce sú ešte ďaleko pred nami. Treba však podotknúť, že čas pre typicky "dušičkové obdobie" predsa len prišiel, avšak o niečo skôr. V dňoch kedy mala vládnuť hmla, mrholenie, teplota do desať stupňov, sa vyčasilo, sem tam vykuklo slniečko a zahrialo ranné skrehnuté ruky predajcov i návštevníkov. Vôbec sme neprotestovali. Počasie v Bratislave bolo tento raz k dušičkovým aktérom viac ako priaznivé, sem tam si nejaký odvážlivec trúfol prísť v tričku s krátkym rukávom, jeden dokonca v tzv. shortkách (krátkych nohaviciach). Poďme teraz zhodnotiť naše krátke pôsobenie pred cintorínmi.

IMG_1156
 
V nedeľu sme náš magazín prezentovali na Martinskom cintoríne, ktorý navštevovali stovky pozostalých. Naše stanovisko so stojanom plným časopisom nezaregistroval len málokto, zväčša sa jednalo o ľudí, ktorí prichádzali z iných smerov.

IMG_1161Niektorí z návštevníkov sa pristavili, iní prešli okolo bez povšimnutia. Je pravdou, že ak niekomu ponúkate niečo zadarmo, pochybuje. To majú na svedomí firmy, ktoré otravujú a hlavne uvádzajú do omylu občanov, ktorým ponúkajú svoje produkty "zadarmo" ale s malou podmienkou, že zadarmo to bude až vtedy, ak si kúpia, objednajú ....

V našom prípade sme skutočne magazín ponúkali úplne zdarma, no niektorí práve na základe predchádzajúcich skúseností, jednoducho odmietli. Ako však vidieť, občanov tématická náplň magazínu zaujímala, výhrady mali len voči názvu, ktorý u niekoho (a to redakčná rada pripúšťa), môže vyvolať nepríjemné nálady.

V každom prípade však musíme konštatovať, že záujem zo strany občanov bol a živo sa zaujímali o distribúciu i možnosť odoberania magazínu formou doručenia priamo na adresu bydliska.

Nie inak tomu bolo na cintoríne v bratislavskom krematóriu. Opäť sa prejavili podobné skupiny ľudí tak, ako na Martinskom cintoríne. Niektorí sa ma viackrát opýtali, či sú tieto magazíny skutočne zadarmo a či za to ani o chvíľu nebudem nič chcieť. Až po opätovnom uistení, si váhavo magazín uložili do tašky, zroľovali do saka či kabáta a odišli.

IMG_1188Ďalšia skupina občanov si magazín čítala rovno pred nami, stránku po stránke, článok za článkom. Iní pri pohľade na názov roztiahli pery v úsmeve a ešte dlho o ňom debatovali. Aj tu sme radi, že náš magazín dokázal vyčariť na tvárach úsmev a pobavenie. Nuž koľko ľudí, toľko chutí.

Na záver môžeme skonštatovať, že i takouto formou sa nový magazín pomaly, ale úspešne dostáva do povedomia občanov. Publikácia s podobným zameraním a obsahom na Slovensku jednoducho nebola. Sme radi za každý prejavený záujem, pripomienku i návrh na zlepšenie. Všetky tieto podnety máme na stole a budeme na nich prihliadať pri tvorbe nasledujúcich čísiel, i pri tvorbe tohoto portálu. Chceme vám ako redakcia za váš záujem vysloviť poďakovanie.


IMG_1167
Podporte náš článok