Koncom roka prišlo k dôstojnej rozlúčke v Nových Zámkoch

09.01.2017

Do spoločného hrobu vsypali popol zo 115 urien, ktoré nikto nechcel

Opustení zosnulí z Nových Zámkov a širokého okolia našli svoje miesto posledného odpočinku. Zástupcovia krematória Molnár s.r.o. za účasti správcu cintorína Nové Zámky pred Vianocami vložili do spoločného hrobu na miestnom cintoríne sv. Jozefa popol zo stopätnásť nevyzdvihnutých urien. Mená zosnulých v blízkej budúcnosti pribudnú na náhrobný kameň, aby sa na nich v budúcnosti nezabudlo.

Samotný vsyp popola do spoločného hrobu sa uskutočnil dňa 21. decembra 2016 na miestnom Cintoríne sv. Jozefa v Nových Zámkoch. „Do spoločného hrobu bol vsypaný popol zo 115 urien, ktoré boli spopolnené od roku 1991 do roku 2015. Môžem konštatovať, že samotný vsyp prebehol v súlade s platným poriadkom pohrebiska ako aj zákonom o pohrebníctve 131/2010,“ povedala správkyňa cintorína v Nových Zámkoch Ing. Erika Marková s tým, že v spoločnom hrobe sú ešte voľné kapacity aj do budúcnosti.

Nove-zamky-vsyp_9402
Majiteľ Krematória Róbert Molnár sa osobne zúčastnil vsypu, viac foto v galérii
Majiteľ krematória Molnár s.r.o. Róbert Molnár sa už dlhšie nemohol pozerať na to, ako mu v sklade pribúdali urny, po ktoré si nikto neprišiel napriek viacerým výzvam objednávateľom pohrebu či pozostalým. „Dlhé roky som sa pokúšal so starým vedením mesta vybudovať tento spoločný hrob, ale žiaľ nikto nereagoval na moje žiadosti. Až počas primátora Mgr. Art. Otokara Kleina a nového správcu sa nám podarilo nájsť spoločnú reč a vybudovať spoločný hrob pre nevyzdvihnuté urny,“ povedal Róbert Molnár z krematória Molnár s.r.o., ktorý by chcel, aby na hrobe čím skôr pribudla kamenná tabuľa s menami všetkých zosnulých, vrátane dátumov úmrtí.

Spoločný hrob bolo možné vybudovať za úzkej spolupráce krematória Molnár s.r.o., pohrebného podniku Molnára Jána, pohrebníctva Czuczora, kamenárky pani Naďovej, ako aj správy cintorína sv. Jozefa v Nových Zámkoch, ktorá poskytla aktivačných pracovníkov.

Marcel Lincényi, fotografie Pavel Ondera © Slovenské pohrebníctvo

Späť na prehľad správ


Kliknutím na obrázok otvoríte fotoprílohu
Prezrite si pohodlne ďalších 9 fotografií
Podporte náš článok
Fotogaléria k článku