Koľko investujete do výzdoby hrobov na dušičky

11.10.2011

september 2011

Dušičková turistika so sebou prináša nemalé výdavky. Odhliadnuc od nákladov na pohonné hmoty zaujímalo nás, koľko investuje bežná rodina - občan do výzdoby miesta posledného odpočinku svojich drahých zosnulých.

Ekonomická situácia na Slovensku sa v poslednej dobe zmenila, pre normálnu rodinu so štandardnými príjmami k horšiemu. To, začo sme v minulosti dali euro, dnes pod euro dvadsať nekúpime. Zvýšili sa i náklady na energie, pohonné hmoty, to všetko spolu zapríčinilo, že človek začína euro v ruke viackrát obracať ako v minulosti. Predpokladáme, že ceny kytíc, kvetín a sviečok sa opäť posunú hore, preto i výzdoba našich hrobov bude o čosi drahšia. Zakorenené kytice kúpite cca od 10,-€ vyššie, 1ks rezaných kvetov od 1,-€ vyššie. Ako teda dopadlo hlasovanie?

Koľko investujete do výzdoby hrobov na "Dušičky?"


september

Ako vidno, do desať eur sa chystá investovať najviac hlasujúcich, pravdepodobne pôjde o tých, ktorí si kvety vypestovali sami a dokúpia len kahance a sviečky. Tí, čo sa rozhodli kupovať priamo pred cintorínmi, tvoria ďalšiu väčšiu skupinu, s reálnym odhadom nákladov do 20,-€. Do 30,- a 50,-€ chce investovať zhodných 7,69% hlasujúcich, teda až 15,38%, zrejme ide o rodiny s väčším počtom hrobov, alebo do „výzdoby“ zarátali PHM. Viac ako 50,-€ predpokladá investovať len 3,85% hlasujúcich z celkového počtu 520.

Späť na prehľad ankiet
Podporte náš článok