Pietna spomienka

05.05.2016

97. výročie smrti gen. M. R. Štefánika

 Generál Milan Rastislav Štefánik je podľa ministra obrany SR Petra Gajdoša nepochybne jedným zo symbolov Slovenska. „Jeho rozhodnosť, cieľavedomosť, vlastenectvo, pracovitosť, či neoblomnosť by mali byť pre nás aj naďalej inšpiráciou,“ povedal dnes šéf rezortu obrany počas pietnej spomienky venovanej pamiatke generála Štefánika v Bratislave. Tá sa konala pri príležitosti 97. výročia jeho tragickej smrti.  
        
„Včera večer som sa bol pokloniť pamiatke generála Štefánika aj na Bradle. Musím povedať, že som veľmi rád, že ani škaredé počasie ľudí neodradilo a prišli. Je to dôkazom vlastenectva a blízkeho vzťahu mnohých z nás k tejto výnimočnej osobnosti našich dejín,“ uviedol minister Gajdoš.
 
IMG_0274Šéf rezortu obrany pripomenul, že generál Štefánik bol presvedčený o tom, že slovenský národ si zaslúži slobodu a chcel preň dosiahnuť rovnoprávnosť. „Milan Rastislav Štefánik vedel, že ju za nás nikto iný nevybojuje. Aj preto si ju z úcty k nemu musíme naďalej chrániť. Rovnako tak je našou povinnosťou, z úcty k občanom Slovenskej republiky, budovať moderné a zodpovedne pripravené Ozbrojené sily SR, ktoré zabezpečia ochranu našej vlasti,“ zdôraznil minister.
 
Na dnešnej pietnej spomienke sa zúčastnil aj 1. zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genmjr. Pavel Macko.

Tlačovú správu poskytol Komunikačný odbor MO SR © Slovenské pohrebníctvo
Podporte náš článok