Cestujeme autobusom

22.10.2013

Slovak Lines na Dušičky

Cestovanie autobusmi na Slovensku využíva značná časť obyvateľstva. Nie inak tomu bude i v čase sviatkov Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých. Oslovili sme preto spoločnosť Slovak Lines a.s. s otázkou ako sú pripravení na toto obdobie a či budú posilňovať autobusové linky. Nechajme však už hovoriť hovorkyňu spoločnosti, Mgr. Evu Vozárovú.

autobus_4234Pre obdobie Sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých zatiaľ nebolo potrebné pridať mimoriadne posily. Cestovné poriadky už vopred rátajú so zvýšeným počtom cestujúcim - pred sviatkami, resp. po sviatkoch, ide väčší počet spojov než počas iných pracovných dní.

Cestujúci si na spomínané obdobie už postupne cestovné lístky kupujú, ale zatiaľ je na vnútroštátnu dopravu v ponuke dostatok cestovných lístkov. Mnoho ľudí si však tradične kupuje cestovné lístky na poslednú chvíľu, takže situácia sa môže zmeniť. Záujem o cestovanie monitorujeme a ak bude potrebné, doprava bude posilnená operatívne.

autobus_4235Odporúčame však, aby si cestujúci zakúpili lístky radšej vopred. Môžu tak urobiť napríklad cez internetový predaj na našej stránke. Lístok si zakúpia bez stresov z pohodlia domova a navyše môžu získať zľavy prostredníctvom bonusového systému a iné zaujímavé výhody. Práve zvýšený nákup cestovných lístkov vopred je aj signálom pre dopravcov na posilnenie spojov.

Zaujímavosťou je, že v posledných rokoch ľudia cestujú počas tohto obdobia vo zvýšenej miere aj do zahraničia. Minulý rok sme mali na dušičkové obdobie veľký záujem o cestovanie do Londýna a táto situácia sa opakuje aj v tomto roku. Najväčší záujem o cestovanie do Londýna je na 30. októbra, na tento termín sú už takmer všetky cestovné lístky vypredané. Na ostatné medzinárodné linky je zatiaľ dostatok cestovných lístkov.
 
Informácie poskytla hovorkyňa Slovak Lines, Mgr. Eva Vozárová www.slovaklines.sk

pripravila redakcia, foto pavel ondera © Slovenské pohrebníctvo

Návrat na Dušičky 2013
 
Podporte náš článok